Staff

Head of Department

Dr.Maznah Binti Dahlui Pensyarah DU 45 Ketua Unit

ASSOC.PROF.DR MAZNAH DAHLUI
PhD [UKM], MPH [Mal], MD [USM]
maznahd@ummc.edu.my
Tel: +603-7967 4928
Fax: +603-7967 4975

Professor

chanChee_koon

PROF DR. CHAN CHEE KHOON
HARVARD UNIVERSITY, CAMBRIDGE (Biostatistics)
Tel: +603-7967 4777

Passport (Awang) 13.8.11

PROF DR. AWANG BULGIBA
Deputy Dean (Undergraduate Programme & Diploma)
MBBS, MPH, MApp Stats [Mal], PhD [East Anglia]
awang@um.edu.my
Tel: +603-7949 2156
Fax: +603-7954 0533

karuthan

ASSC. PROF DR. KARUTHAN CHINNA
PHD (MANAGEMENT) MMU, MSC (APPLIED STATISTICS) MICHIGAN STATE UNIVERSITY, USA
karuthan@um.edu.my
Tel: +603-7967 6687

Associate Professor

P.Madya Dr Saimy@Saman Bin Ismail DU53

ASSC. PROF DR. SAIMY @ SAMAN ISMAIL
MPH [California], MBBS [Mal]
saimy@um.edu.my
Tel: +603-7967 4764

P.Madya Dr Nabilla Al-Sadat Bt Abd Mohsein DU54 Ketua Unit

ASSC. PROF DR. NABILLA ABDUL MOHSEIN AL-SADAT
MBBS, MPH[Mal], MSc {Lond], PhD [Curtin]
nabilla@um.edu.my
Tel: +603-7967 4759

sanjav

ASSC. PROF DR. SANJAY RAMPAL LEKHRAJ RAMPAL
MBBS [Bangalore], MPH[Harvard]
srampal@um.edu.my
Tel: +603-7967 5737

P.Madya Dr Wong Yut Lin DS54

ASSC. PROF DR. WONG YUT LIN
DrPH(Berkeley), MPHIL(Sussex,UK), MPH(Berkeley),BSOCSC(USM)
wongyl@um.edu.my
Tel: +603-7967 5737

P.Madya Dr Wong Li Ping DS54

ASSC. PROF DR. WONG LI PING
Phd(UM), MMEDSC (UKM)
wonglp@um.edu.my
Tel: +603-7967 5737

P.Madya Dr Retneswari Masilamani  DU53 Ketua Jabatan

ASSOC. PROFESSOR DR. RETNESWARI MASILAMANI
MBBS [India], MMed[NUS]
retneswari@um.edu.my
Tel: +603-7967 7526
Fax: +603-7967 4975

Senior Lecturer

Dr Anselm Su Ting Pensyarah Kanan DU52

DR. ANSELM SU TING
MPH, MBBS [Mal], MFOMI [Ire]
anselm@um.edu.my
Tel: +603-7967 5775

Dr Azlan Bin Darus Pensyarah Kanan DU52 Ketua Unit

DR. AZLAN DARUS
MPH [Mal], MBChB, [NZ]
azdarus@um.edu.my

Dr Choo Wan Yuen Pensyarah Kanan DS51

DR. CHOO WAN YUEN
PhD [Queensland]
ccwy@um.edu.my
+603-7967 4930

Farizah Mohd Hairi

DR. FARIZAH MOHD. HAIRI
MBBS [Mal], MSc [Wales], MPH [Mal]
farizah@um.edu.my
Tel: +603-7967 4763

Dr. Tin Tin Su Pensyarah Kanan DS52

DR.TIN TIN SU
Dr. Med, MScCHHM[Heidelberg], MBBS [Yangon]
tintinsu@um.edu.my
Tel: +603-7967 7528

victor Hoe

DR. VICTOR HOE CHEE WAI ABDULLAH
MEng, MPH [Mal], MBBS [India]
victorhoe@um.edu.my
Tel: +603-7967 5771

masayu

DR. MAS AYU SAID
MPH, MBBS [Mal]
mas_ayu@um.edu.my
Tel: +603-7967 5776

Dr Moy Foong Ming Pensyarah Kanan DS51 Ketua Unit

DR. MOY FOONG MING
PhD, MMedSc [Mal], MSc, BSc (Hons), [UKM]
moyfm@um.edu.my
Tel: +603-7967 6657

Dr Ng Chiu Wan Pensyarah Kanan DS52 Ketua Unit

DR. NG CHIU WAN
MPH [Mal], MBBS [NUS]
chiuwan.ng@um.edu.my
Tel: +603-7967 4760

Noran Naqiah

DR. NORAN NAQUIAH MOHD HAIRI
MPH, MBBS [Mal]
noran@um.edu.my
Tel: +603-7967 4762

Dr Hazreen Bin Abdul Majid Pensyarah DS45

DR. HAZREEN ABD MAJID
MNUTDIET [Deakin], BSc [UKM]
hazreen@um.edu.my
Tel: +603-7967 4757

Dr Maslinor Binti Ismail Pensyarah DU45

DR. MASLINOR ISMAIL
MD [UKM]
maslinor@um.edu.my
Tel: +603-7967 4761

Lecturer

Support Staff

Pn Suhaili Binti Suboh Pegawai Dietetik U41

SUHAILI SUBOH

Pn Nor Zurina Binti Zainol Pegawai Dietetti U41

NOR ZURINA ZAINOL

Cik Norlissa Binti Gani Pegawai Dietetik U41

NORLISSA ABD GANI

Pn.Nony Binti Mohd Abdul Wahab Pembantu Tadbir N17

NONY MOHD ABDUL WAHAB @AZARDDIN

maryam_aziah

MARIAM AZIAH BORHAN

Cik Shamsina Binti Shamsudin Pen.Pegawai Sains C27

 SHAMSINA SHAMSUDDIN

Cik Nithiah Thangiah Pegawai  Penyelidik Q41(Kontrak)

NITHIAH THANGIAH

Cik Nur Hashimah Binti Kaman Redzawan Pen.Pegawai Sains C27 (2)

NUR HASHIMAH KAMAR REDZAWAN

En Mohd Azli Bin Mahadi Pembantu Am Pejabat N1

MOHD AZLI MAHADI

En Kamar Bin Junus Pembantu Am Pejabat N4

KAMAR JUNUS

En Manogran Thangiah Pemandu R3

MANOGRAN THANGIAH

Pn.Norhayati Binti Ramli Pembantu Am Pejabat N1

NORHAYATI RAMLI

Pn.Norchaya Binti Yahaya Jururawat Kanan U32

NOR CHAYA YAHAYA

Cik Jayasutha Kamrajoo Pembantu Tadbir N17

JAYASUTHA KAMRAJOO

Cik Nur Fadhlina Binti Othman Pen.Pegawai Sains C27

NUR FADHLINA OTHMAN

En.Abdul Hadi Bin Tabrani Pen.Pegawai Sains C27

ABDUL HADI TABRANI

Cik Devi Peramalah Pegawai Penyelidik Q41

DEVI PERAMALAH

Pn.Hasdharina Binti Johari Jururawat U29

HASDHARINA JOHARI

Cik Wan Tua (Teresa Wan) Jururawat U29 (Kontrak)

TERESA WAN

Syazwani binti nuru mohamad FT17

SYAZWANI NURU MOHAMAD